چطور وجه خودمونو پرداخت کنیم؟

روش های پرداخت در فروشگاه های اینترنتی

۱. پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

در این روش در هنگام ثبت سفارش به درگاه اینترنتی بانک ها متصــل شده وپرداخت را انجام می دهید و یا از طریق پنل اینترنتی بانک شخصــی خود، مبلغ را به صورت آنلاین راپرداخت و ثبت می کنید. برای استفاده از این روش به چند چیز احتیاج دارید.:
شماره ۱۶ رقمی کارت: این شماره روی کارت بانکی شما ثبت شده است.
رمز خرید اینترنتی(رمز دوم): این رمزرا میتوانید با مراجعه به دسـتگاه خودپرداز بانک صــادر کننده کارت خود دریافت کنید.کارت را وارد کرده و در قســـــــمت رمز دوم یا تغر رمز شماره دلخواه و مطمئن خود را وارد می کنید.
کد CVV2 :این کد یک عدد ۳ یا ۴رقمی ست که پشــت تمام کارت های بانکی درج شده است. درواقع یک کد امنیتی ست که در خریدهای اینترنتی کاربرد دارد.
تاریخ انقضـــــا: این مورد هم روی خود کارت ها ثبت شده است البته برخی از کارت ها تاریخ انقضا ندارند که برای آنها در قسمت ماه عدد١٢ و در قسمت سال عدد ٩٩ را وارد کنید.

۲.پرداخت در محل(COD)

اگرچه پرداخت اینترنتی روش سریع و مطمئنی است اما بعضــی از مشــتریان تمایل دارند که پساز دریافت سفارششـــان هزینه راپرداخت کنند.که این روشخود به سه طریق انجام می شود:

پرداخت با کارت بانکی درمحل دریافت سفارش: این روش با (pos(یا همان دستگاه کارتخوان پرداخت می شود.
پرداخت از طریق سامانه :USSDدراین روش هزینه سـفارش با اسـتفاده از کد USSDو از طریق تلفن همراه پرداخت می شود. مثل #۷۴۴*
پرداخت نقدی در محل دریافت سفارش: دراین روشهزینه به صـورت نقدی پرداخت و مامور پست آن را به حساب شرکت واریز می کند.

۳.پرداخت کارت به کارت

این روش برای مشتریانی ست که به هیچ کدام از روشهای قبل نتوانند پرداخت خود را انجام دهند.این مشـتریان مبلغ را به صورت کارت به کارت به شماره های درج شده در فروشگاه واریز کرده و رسید آن را به مامور پست تحویل می دهند.